Księgowa

Zadania

  • praca w spółce działającej na pełnej księgowości zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy o rachunkowości i przepisami prawa podatkowego,
  • rozliczanie podatku VAT,
  • kontrola procedur w zakresie dostarczania danych i księgowań w zakresie podatku VAT,
  • kontrola formalna i merytoryczna księgowań związanych z VAT
  • przygotowywanie miesięcznych deklaracji VAT, JPK i ich korekt,
  • rozliczanie i uzgadnianie sald na kontach dotyczących podatku VAT,
  • kontrola prawidłowości ujęcia transakcji w rejestrach VAT,
  • kontrola należności i zobowiązań z tytułu VAT,
  • księgowanie faktur zakupu,
  • nadzór nad prawidłowym obiegiem dokumentów księgowych,
  • udział w zamykaniu okresów sprawozdawczych,
  • udział w przygotowywaniu rocznych sprawozdań finansowych,

Wymagania

  • Znajomości przepisów prawa podatkowego oraz rachunkowego, w szczególności przepisów i praktyk w obszarze podatku VAT, w tym JPK
  • mile widziane wykształcenie wyższe, preferowane kierunki związane z finansami, podatkami, ekonomią
  • Minimum 3 letnie doświadczenie zawodowe  w  obszarze VAT w międzynarodowej firmie
  • Dobra znajomość języka angielskiego (w mowie i piśmie w stopniu umożliwiającym komunikację)
  • Dobra znajomość pakietu Office (w szczególności programu MS Excel)
  • Znajomość SAP mile widziana
  • Umiejętność analitycznego myślenia,  rzetelność, dokładność w wykonywaniu powierzonych zadań
  • Samodzielność, dobra organizacja pracy  z nastawieniem na wprowadzanie usprawnień
  • Wysokie kompetencje komunikacyjne, umiejętność pracy zespołowej
  • Zorientowanie na realizację zadań, osiąganie wyników, znajdowanie rozwiązań
  • Chęć rozwoju, gotowość do podejmowania wyzwań, umiejętność wychodzenia z inicjatywą

Oferta

  • zatrudnienie w międzynarodowej firmie o stabilnej pozycji,
  • umowę o pracę,
  • rynkowe wynagrodzenie adekwatne do kompetencji i zadań,
  • możliwość rozwoju,
  • pracę w miłej atmosferze,
  • benefity pozapłacowe,
  • firma inwestuje w pracowników,

Dodano: 2021-06-30 10:21:05